Агляд – конкурс вугалкоў патрыятычнага выхавання дашкольных груп

Агляд – конкурс вугалкоў патрыятычнага выхавання дашкольных груп

Як вядома, 2018 год быў першым у трылогіі Малой Радзімы. У кожнага чалавека  ёсць свая маленькая радзіма - вёска, вуліца, дом, дзе ён нарадзіўся. А мноства такіх маленькіх родных вугалкоў і складае нашу агульную Радзіму – Рэспубліку Беларусь. І нам трэба старацца, каб яна штогод мацнела, прыгажэла, квітнела. Ніл Гілевіч пісаў: ”Я -  беларус, і я шчаслівы, што маю гэтае імя”. Гэтую думку мы стараемся данесці да сваіх выхаванцаў у час заняткаў ці ў нерэгламентаванай дзейнасці. І дапамагаюць нам у гэтым вугалкі патрыятычнага выхавання, якія створаны ў кожнай дашкольнай групе.

У канцы снежня прайшоў агляд – конкурс вугалкоў, дзе былі прадстаўлены метадычныя, краязнаўчыя і літаратурныя матэрыялы,  народныя і дыдактычныя гульні, цацкі, посуд, адзенне, ручнікі, вырабы дэкаратыўна – прыкладнога мастацтва. Кожная група па – свойму прадставіла вугалкі. Журы прызнала пераможцам вугалок другой малодшай групы. Другое месца  прысуджана групе интэграванага навучання і выхавання, трэцяе раздзялілі старшая і першая малодшая групы. Работа па патрыятычным выхаванні будзе працягвацца, каб наша Беларусь  заўсёды жыла у міры, квітнела, а кожнаму беларусу хацелася вяртацца да сваіх вытокаў.

Фотаагляд у альбоме.