Тэматычныя тыдні ў дзіцячым садзе

Дата: 23 сентября в 11:30, Обновлено 24 сентября в 14:11
34 просмотра

Стала традыцыяй праводзіць у верасні тэматычныя тыдні “Агарод.Агародніна”, “Сад. Садавіна”. Яны даюць магчымасць больш дэталёва пазнаёміць дзяцей з тым, што расце ў нашых садах і агародах, якую карысць прыносіць нам гэтая вітамінная прадукцыя. У сярэдняй групе дзецям было прапанавана шмат разнастайных заняткаў: “Чароўны свет садавіны і агародніны”, “Да нас госці прыйшлі”, “Што мы ведаем пра садавіну”, “Вітаміны на стале” і інш. Дзеці з задавальненнем ляпілі садавіну, малявалі нацюрморты з агародніны, развучвалі асеннія песенькі. Але самае вялікае ўражанне на іх пакінула практычная дзейнасць . На здымках: “Вось які наш агарод!”, “Па маршруце экалагічнай сцежкі”Сябры прыроды”: кветнік, клумба “Зорка”.

Альбом