Першы званок-2019

Дата: 3 сентября в 09:31, Обновлено 4 сентября в 13:23
89 просмотров

2 верасня ў нашай установе адукацыі адбылася ўрачыстая лінейка, прысвечаная Дню ведаў!

Першы раз у першы клас прыйшлі 17 першакласнікаў. Іх прывяла настаўніца Карней Марына Іванаўна.

На ўрачыстай лінейцы прысутнічалі госці: дырэктар КСУП "Зара і К" Касталомаў Ю.У., намеснік дырэктара па ідэалагічнай рабоце КСУП "Зара і К" Місько В.С., старшыня Прафкама КСУП "Зара і К" Богдан Т.У., старшыня Субацкага сельвыканкама Броска М.С., член савета БСВВА Шопік С.П., галоўны спецыяліст упраўлення адукацыі Шуліцкая І.М.

Дырэктар школы павіншавала ўсіх з пачаткам навучальнага года і прадставіла маладых спецыялістаў і новых настаўнікаў.

Са сваімі думкамі выступілі першакласнікі і першая настаўніца Карней М.А. Выпускнікі звярнуліся да першакласнікаў з віншаваннямі і падарункамі ад Прэзідэнта РБ  і ад сябе.

Ганаровае права даць першы званок прадаставілі вучню 11 класа Ляхоўскаму Дзмітрыю і першакласніцы Валюк Яўгеніі.

Затым усіх запрасілі на першы ўрок пад назвай "Занімай, Беларусь маладая мая, свой пачэсны пасад між народамі", які прысвечаны Году малой радзімы.

Фотаздымкі можна паглядзець у альбоме.